Infolinia 22 45 12 700

Ułatwienia dostępu

Centrum Medyczne Madalińskiego

  • Centrum Medyczne Madalińskiego

Dostępna wkrótce

Poradnia Preluksacyjna

Poradnia Preluksacyjna Centrum Medycznego MADALIŃSKIEGO zajmuje się diagnostyką wad wrodzonych i rozwojowych stawów biodrowych noworodków i niemowląt do 1 roku życia wraz z leczeniem zachowawczym. Na podstawie badań USG stawów biodrowych możliwe jest wczesne wykrycie wad wrodzonych w stawach biodrowych i podjęcie szybkiego leczenia, zapewniając perspektywę wyleczenia wady prawie we wszystkich przypadkach.

Pierwsza wizyta powinna być zaplanowana między 4 a 6 tygodniem życia dziecka. W przypadku podejrzenia możliwości wystąpienia dysplazji u dziecka (m.in. ciąża mnoga, uwarunkowania rodzinne, złe ułożenie w łonie matki), badanie USG stawów biodrowych wykonywane jest w 2-3 tygodniu życia. Kolejne kontrole wykonuje się w 3 i 6 miesiącu życia dziecka.

Wizyta w Poradni Preluksacyjnej obejmuje kompleksową usługę: badanie ortopedyczne i badanie USG stawów biodrowych. Badanie USG stawów biodrowych jest badaniem bezpiecznym i bezbolesnym, nie wymaga specjalnych przygotowań. Echo fal ultradźwiękowych przetwarzane jest komputerowo, zapewniając uzyskanie na ekranie przekroju bioderek. Na podstawie obrazu lekarz specjalista dokonuje odpowiednich sprawdzeń i pomiarów.

W centrum Medycznym MADALIŃSKIEGO Twoje dziecko jest pod opieką najlepszych specjalistów w dziedzinie ortopedii.

Aby diagnoza była pełna, konieczne jest trzykrotne przeprowadzenie badań w pierwszym, trzecim i szóstym miesiącu życia dziecka.

Skontaktuj się z nami i umów wizytę

CENTRUM MEDYCZNE MADALIŃSKIEGO
PORADNIA PRELUKSACYJNA
INFORMACJA I ZAPISY

poniedziałek-piątek: 8:00-18:00
22 45 12 700
* CM Madalińskiego świadczy usługi niezakontraktowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, na rzecz osób nieuprawnionych do świadczeń finansowanych ze środków publicznych oraz na zlecenie podmiotów zewnętrznych.

Skontaktuj się z nami

Infolinia

tel. 22 45 12 600
Infolinia czynna każdego dnia w godzinach: poniedziałek, środa, piątek: 8:00 - 15:00 wtorek, czwartek: 8:00 - 18:00

Zostaw kontakt, oddzwonimy.

Pozostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą i zapiszemy Cię na wizytę u naszych specjalistów.
Zgodnie z art.6, ust.1, lit.a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny SPZOZ, ul. Antoniego Józefa Madalińskiego 25, 02-544 Warszawa, w celu przekazywania mi informacji, sprzedaży i marketingu własnych produktów i usług Szpitala.

Mapa