Aktualności

Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny (ul. A.J. Madalińskiego 25), rozpoczyna współpracę z Uczelnią Łazarskiego w zakresie rozwoju naukowego studentów i kadry naukowo-dydaktycznej Uczelni, w tym prowadzenia badań, zajęć dydaktycznych i praktyk. Placówki podpisały stosowna umowę, w ramach której Szpital zapewni studentom realizację zakładanych efektów kształcenia z zakresu nauk klinicznych, udostępni swą infrastrukturę do prowadzenia zajęć w salach dydaktycznych, laboratoriach i pracowniach oraz stworzy warunki prowadzenia przez studentów badań naukowych. Szpital zadba także o możliwość korzystania z zasobów bibliotecznych i odbywania studenckich praktyk wakacyjnych. Ponadto, Uczelnia otrzyma znaczące wsparcie dydaktyczne w obszarze nauk medycznych. Specjaliści Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rodziny poprowadzą część wykładów, konwersatoriów, ćwiczeń oraz zajęć laboratoryjnych dla studentów Uczelni Łazarskiego, wynikających z programów i studiów oraz planów dla kierunku lekarskiego. W pierwszym roku obowiązywania umowy Szpital zapewni praktyczne nauczanie kliniczne dla 60 studentów Uczelni Łazarskiego, a w latach kolejnych – dla 100 studentów rocznie.

Lazarski_Szpital Sw. Rodziny

Każda kobieta pragnąca poczuć mistykę narodzin dziecka w warunkach domowego komfortu oraz w atmosferze pełnej intymności ma teraz tę możliwość. Wystrój Sali nawiązuje do domowej sypialni i domowego zacisza. Jest tu czas na relaks, sen, kąpiel, prawidłowe oddychanie oraz cierpliwe czekanie. Oczekiwaniu towarzyszyć mogą ulubione dźwięki muzyki oraz …osoby najbliższe. Najważniejsza jest kobieta rodząca oraz jej indywidualne potrzeby. Nad bezpieczeństwem porodu czuwa wyłącznie indywidualna położna, obecna cały czas podczas 4 faz porodu. W Sali Porodów Naturalnych korzysta się wyłącznie z naturalnych metod stymulacji czynności skurczowej. Jeśli jednak położna zaobserwuje jakiekolwiek nieprawidłowości podczas porodu lub pacjentka decyduje się na znieczulenie, natychmiast przewieziona jest do specjalnie przygotowanej sali w Bloku Porodowym, znajdującej się tuż obok, w celu wzmożonego nadzoru medycznego lub po prostu do dalszej opieki w warunkach umożliwiających skorzystanie, np. ze znieczulenia zewnątrzoponowego, farmakologicznej stymulacji porodu. Każda decyzja omawiana jest z rodzącą oraz najbliższymi, towarzyszącymi jej podczas porodu, aby wybrać rozwiązanie najlepsze dla matki i dziecka.

W Sali Porodów Naturalnych zapewniamy min. 2-u godzinny pierwszy kontakt ‘skóra do skóry’ matki z dzieckiem tuż po urodzeniu. Po porodzie opiekę nad matką i jej dzieckiem sprawują lekarze oraz położne na Oddziale Położnictwa.  Powrót kobiety po fizjologicznym porodzie do własnego domu jest możliwy po upływie 48 godzin od urodzenia dziecka.

Sala Porodów Naturalnych przeznaczona jest dla kobiet z ciążą niepowikłaną (bez współistniejących chorób), które ze względów bezpieczeństwa nie decydują się na poród w domu. Pacjentka wcześniej musi skonsultować swą decyzję  z lekarzem lub położną. Zapraszamy wszystkie kobiety zainteresowane porodem naturalnym w naszym Szpitalu do wyboru indywidualnej położnej, która zapewni profesjonalne i troskliwe wsparcie dla rodzącej oraz noworodka. Spis indywidualnych położnych dostępny jest na stronie internetowej Szpitala >>>

Sala Porodow Naturalnych

Jak donoszą serwisy internetowe, Robert Moskwa (aktor filmowy i teatralny) ponownie został ojcem. A my cieszymy się i dziękujemy za obdarzenie naszego Szpitala zaufaniem przy wyborze miejsca tak magicznej chwili, jaką jest przyjście na świat upragnionego dziecka. Życzymy Rodzicom przeżycia pięknych chwil i wielu codziennych radości. Od Pana Roberta otrzymaliśmy piękną niespodziankę.

A jeśli planujesz poród i zastanawiasz się nad wyborem najlepszego szpitala do bezpiecznego i intymnego porodu, poznaj opinię szczęśliwego taty >>>

Robert Moskwa, aktor filmowy i teatralny, tata maleńkiej Nadii. Warszawa,15.02.2017r.

R Moskwa Szpital Madalinskiego

EFEKT 500+ NA PORODÓWKACH