DELEGACJA WIETNAMSKA W SZPITALU

W dniu 17 stycznia br. Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny miał przyjemność gościć delegację dziesięciu lekarzy ginekologów oraz szefów klinik ginekologicznych z wietnamskich placówek medycznych, m.in. Bach Mai Hospital, National Hospital of Obstetrics and Gynecology, Hanoi Medical University Hospital, Hospital of Post and Telecoms, Institute of Preventive Medicine Military. Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny został wybrany jako wzorcowa placówka spełniająca nowoczesne standardy, oferująca wysoką jakość usług medycznych w zakresie położnictwa i ginekologii a także dostęp do znakomitych specjalistów. Goście przyjechali do Polski w celach szkoleniowych na zaproszenie firmy ADAMED.

DSC02170.JPGDSC02144.JPG

WARSZTATY ŚWIĄTECZNE
03.01.2017 08:59

14 grudnia 2016r. w Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny odbyły się
bombka%20ma%C5%82a.bmpWARSZTATY ŚWIĄTECZNE dla dzieci pod hasłem

"DOBRY CZAS DLA NASZYCH PACJENTÓW W ZDROWIU I CHOROBIE”

Prowadziła je charytatywnie Joanna Brodzik wraz z Katarzyną Cichopek, Katarzyną Skrzynecką oraz Marcinem Łopuckim i Pawłem Wilczakiem. Dzieci podczas warsztatów odwiedził również piłkarz reprezentacji Polski i Klubu Legii Warszawa Michał Pazdan. Zaproszeni goście złożyli setki autografów dla swoich fanów.

Zaproszeni mali i duzi goście sprawili, że w holu Szpitala zabrzmiały piękne kolędy i śmiech dzieci. Nasza ogromna choinka dzięki pracy dzieci, aktorów, sportowców i licznego personelu medycznego rozbłysła brokatowymi bombkami i kolorowymi, lśniącymi łańcuchami. Wykonane własnoręcznie przez uczestników warsztatów niepowtarzalne ozdoby, będą cieszyć oko pacjentów i pracowników przebywających podczas Świąt Bożego Narodzenia w Szpitalu.

Podczas warsztatów dzieci miały przygotowanych przez firmę Dumel mnóstwo atrakcji: placyk zabaw z mnóstwem interaktywnych zabawek, kolorowe piaski do tworzenia pięknych obrazków, ogromną kolejkę oraz liczne zabawy i konkursy przygotowane przez animatorów.

_61N6322.jpg_61N6345.jpg

_61N6232.jpg

_61N6493.jpg

_61N6555%20%E2%80%94%20kopia.jpg

DSC_1117-Edit.JPG

DSC_1187-Edit.JPG

8 grudnia 2016r. odbyło się szkolenie

Profilaktyka wybranych chorób zakaźnych - aktualne zalecenia

z Polskim Towarzystwem Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego

Za%C5%82%C4%85cznik%20bez%20tytu%C5%82u%IMG_2563.JPG

Wykłady wygłosili zaproszeni prelegenci:

dr hab. n. med. Piotr Tyszko

Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego

Zakład Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego, Warszawski Uniwersytet Medyczny

dr Anna Marzec-Bogusławska

Dyrektor Krajowego Biura ds. AIDS

dr hab. n. med. Ernest Kuchar

Klinika Pediatrii z Oddziałem Obserwacyjnym, Warszawski Uniwersytet Medyczny

dr hab. n. med. Aneta Nitsch-Osuch

dr n. med. Patryk Tarka

mgr Michał Pałuba

Światowy Dzień Wczesniaka
03.01.2017 09:00

Szpital Specjalistyczny

im. Świętej Rodziny SP ZOZ,

Fundacja Bank Mleka Kobiecego,

Fundacja Wcześniak Rodzice-Rodzicom

15 listopada 2016 r. zorganizowała spotkanie dzieci oraz rodziców dzieci przedwcześnie urodzonych z okzji

Światowego Dnia Wcześniaka

pod hasłem

„Mleko mamy - cenny lek dla wcześniaków i chorych noworodków”

W dniu 17 listopada, jak co roku, Szpital zostanie podświetlony na fioletowo dla uczczenia tego wyjątkowego święta.

B.Pawłus_Dzień Wcześniaka Opieka nad Wcześniakami”
Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z dr n. med. Beatą Pawlus,
Lekarzem Kierującym Oddziałem Neonatologii
w Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny w Warszawie
Medexpress.pl, 16.11.2016

Szkolenie
09.11.2016 16:01

Nowe techniki medyczne

W dniu 05.11.2016 w Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny w Warszawie odbyło się spotkanie szkoleniowe z zakresu nowych technik medycznych.
Zaprezentowano najbardziej zaawansowany aparat z pogranicza medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. ThermiRF, bo o nim mowa, wykorzystywany jest przez lekarzy do modelowania sylwetki, napinania wiotkiej skóry, redukcji niewielkich depozytów tłuszczowych, leczenia padpotliwowci, relaksacji nerwów zamiast botoksu oraz ginekologii estetycznej i zdrowia intymnego kobiet. Szkoleniowcy przeprowadzili 4 zabiegi na żywo. Całe spotkanie obserwowała licznie zebrana grupa lekarzy z całego kraju. Największym zainteresowaniem cieszyły sie bezinwazyjne zabiegi ginekologiczne o nazwie ThermiVa, które w USA zyskały przychylność m.in. rodziny Kardashian